Dziś jest: Piątek 28 lutego 2020, imieniny: Teofila i Makarego

2019-04-03 15:01:47

Alternatywne lekcje w-fu z Mistrzynią Świata w skoku o tyczce Moniką Pyrek

Środowe lekcje w-fu dla uczniów ze szkół znajdujących na terenie Gminy Stara Dąbrowa to połączenie aktywności fizycznej z technologiami. 

 

 

We środę mieliśmy przyjemność gościć Monikę Pyrek, która poprowadziła niecodzinne, alternatywne lekcje w-f'u z dziećmi w Hali Sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej w Starej Dąbrowie. Nowe technologie połączone ze sportem wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczniów, którzy chętnie brali udział w różnych dyscyplinach sportowych.

Uczestnicy zajęć mogli spróbować m.in. rzutu piłką ręczną na "elektroniczną"  bramkę, która miała za zadanie zmierzenie siły rzutu. Z kolei jazda na rowerze stacjonarnym, była urozmaicona o zintegrowany  systemem wirtualnej rzeczywistości. Dzieci, które zakładały gogle mogły poczuć się jakby były w innym świecie.  Każdy mógł także pobiec na odległość 20 metrów, które mierzone były elektronicznym pomiarem czasu.

Kolejnym ciekawym urządzeniem był refleksomierz, który wyświetlał czerwone punkty na specjalnym stelażu, a zadaniem było jak najszybsze wciśnięcie czerwonych, świecących się punktów na stelażu.  Dzieci przciągały także linę z wykorzystaniem elektronicznego symulatora, czy wspinały się po mechanicznej ściance wspinaczkowej, która utrudniała zadanie poprzez ruchome panele wspinaczkowe. Gdy dzieci wchodziły na ściankę ona ruszała się co utrudniało wspinaczkę.

Dzisiejsze zajęcia pokazały, że lekcja w-fu nie musi być nudna. Spotkanie miało na celu zachęcić do aktywnego spędzania czasu w szkole i poza nią. Nasi młodociani goście byli bardzo zawzięci podczas wykonywanych ćwiczeń i próbowali dorównać wynikami zawodowym sportowcom.

 

 + dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:
Weryfikacja:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zawartych z formularzu, dla potrzeb niezbędnych do publikacji komentarza - zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. "O ochronie danych osobowych" (Dz. U. z 2016 r. poz. 922). Kierownik jednostki jest procesorem danych osobowych.

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Czytaj również

Obsługa techniczna
ALFA TV

Szukaj

Biuletyn Informacji PublicznejElektroniczne Biuro Obsługi Interesantaelektroniczny samorząd

System RadaLokalne Centrum CertyfikacjiDziennki UstawMonitor Polskie - Wrota Powiat Stargardzki

ISO

Kalendarz

  Luty 2020 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29