Dziś jest: Piątek 20 września 2019, imieniny: Filipiny i Eustachego

2019-04-10 14:34:06

Jarmark Wielkanocny

Znakomita frekwencja, przepyszne dania i duży wybór świątecznych ozdób – tak w skrócie opisać można Jarmark Wielkanocny, który odbył się w Gminnym Centrum Kultury w Starej Dąbrowie.

Było smacznie, kolorowo i świątecznie – podkreślali zgodnie wszyscy uczestnicy niedzielnego wydarzenia.

Podczas jarmarku przeprowadzono podsumowanie konkursu na najpiękniejsze jajko i wieniec wielkanocny. Mieszkańcy mogli głosować na swoich faworytów. Wybór najlepszej pracy był nie lada wyzwaniem, gdyż trzeba było się przyjrzeć ponad 30 złożonym pracom konkursowym.

Całą pulę nagród w kategorii praca indywidualna zebrała Pani Małgorzata Włodarczyk z Koła Gospodyń Wiejskich w Starej Dąbowie. Wykonane przez nią jajko oraz wieniec wielkanocny najbardziej przypadły uczestnikom jarmarku do gustu.

Z kolei w pracy zespołowej, w rywalizacji Kół Gospodyń Wiejskich, również prace KGW w Starej Dąbrowie najbardziej zachwyciły mieszkańców gminy.

– Cieszę się że mieszkańcy tak licznie odwiedzili organizowany po raz pierwszy na terenie Naszej Gminy Jarmark Wielkanocny – mówi Sylwia Kalmus Samsel, Wójt Gminy Stara Dąbrowa – Takie spotkania pozwalają nie tylko wymienić się pomysłami na wielkanocne smakołyki, ale i skorzystać z nowinek, którymi dekorować możemy nasze domy. Czuć było atmosferę zbliżających się świąt, na które czeka przecież każdy z nas.

O świąteczny nastrój zadbał zespół ludowy z Łęczycy, który przygotował zbiór przepięknych utworów. Ponadto odwiedzający Jarmark mogli skorzystać z bogatej oferty rękodzieła, wśród którego dominowały świąteczne ozdoby. Cieszyły oko słodkości, wśród których królowały baranki wykonane z ciasta. Dla najmłodszych przygotowano atrakcje w postaci szukania czekoladowych jajek ukrytych na terenie zielonym znajdującym się za Gminnym Centrum Kultury.

Szczególne podziękowania należą się przedstawicielką kół gospodyń wiejskich ze Starej Dąbrowy, Nowej Dąbrowy, Krzywnicy, Białunia, Storkówka i Parlina za przygotowanie przepięknych ozdób i pysznych wypieków.+ dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:
Weryfikacja:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zawartych z formularzu, dla potrzeb niezbędnych do publikacji komentarza - zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. "O ochronie danych osobowych" (Dz. U. z 2016 r. poz. 922). Kierownik jednostki jest procesorem danych osobowych.

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Szukaj

Biuletyn Informacji PublicznejElektroniczne Biuro Obsługi Interesantaelektroniczny samorząd

System RadaLokalne Centrum CertyfikacjiDziennki UstawMonitor Polskie - Wrota Powiat Stargardzki

ISO

Kalendarz

  Wrzesień 2019 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30