Dziś jest: Środa 03 czerwca 2020, imieniny: Leszka i Kłotyldy

2019-07-02 13:35:20

Poezja zapisana obrazem

W sekretariacie Urzędu Gminy możemy podziwiać galerie zdjęć Rafała Rataja, fotografa, który posiadał umiejętność widzenia tego, obok czego większość z nas przechodzi obojętnie.

 

Dzieciństwo i okres szkolny spędził na szczecińskim Pogodnie. Po ukończeniu szkoły średniej rozpoczął studia na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Jego ścieżka zawodowa była dość osobliwa, już podczas studiów rozpoczął przygodę z telewizją pracując przy takich programach jak Kochamy Polskie Seriale, Sąsiedzi, Kochamy Polskie Komedie. Po kilku latach zmienił tryb życia, kultywował tradycje u boku ojca poznając nową dla siebie dziedzinę rolnictwo. Współpraca z obiektywem jednak się nie zakończyła, przybrała jedynie nieco inną formę. W okolicznościach zgiełku życia codziennego zaczął przyglądać się detalom otaczającej go natury. W kroplach rosy odnalazł analogię do galaktyk i tak stworzył własny mikrokosmos. Był przeciwnikiem obróbki graficznej zdjęć uznając to za przekłamanie. Każde jego zdjęcie to efekt cierpliwości w oczekiwaniu na tę jedną w swoim rodzaju chwilę, w której gra świateł i określona przez naturę kompozycja pozwolą na uzyskanie zjawiskowego efektu. Mawiał, że fotografia to poezja zapisana obrazem. Posiadał umiejętność widzenia tego, obok czego większość z nas przechodzi obojętnie. Jego prace prezentowane były w ramach cyklu Mój mały, wielki kosmos między innymi w Galerii Soraya w Szczecinie oraz w Stargardzkim Centrum Kultury.


Tekst: broszura informacyjna z wystawy Rafał Rataj „Jego mały, wielki kosmos”

 + dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:
Weryfikacja:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zawartych z formularzu, dla potrzeb niezbędnych do publikacji komentarza - zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. "O ochronie danych osobowych" (Dz. U. z 2016 r. poz. 922). Kierownik jednostki jest procesorem danych osobowych.

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Czytaj również

Obsługa techniczna
ALFA TV

Szukaj

Biuletyn Informacji PublicznejElektroniczne Biuro Obsługi Interesantaelektroniczny samorząd

System RadaLokalne Centrum CertyfikacjiDziennki UstawMonitor Polskie - Wrota Powiat Stargardzki

ISO

Kalendarz

  Czerwiec 2020 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30