Dziś jest: Poniedziałek 25 maja 2020, imieniny: Urbana i Grzegorza

2020-03-11 14:28:49

ZAWIESZENIE DZIAŁALNOŚCI SZKÓŁ, PRZEDSZKOLI ORAZ INSTYTUCJI KULTURY NA TERENIE GMINY STARA DĄBROWA

Od 12 do 25 marca 2020 roku przedszkola i szkoły nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno- wychowawczych. Zostanie również zawieszona działalność instytucji kultury oraz świetlic wiejskich. Taką decyzję podjęły władze rządowe w związku z koniecznością zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Zajęcia w szkołach i przedszkolach będą zawieszone na dwa tygodnie od poniedziałku (16 marca).

Jednak w czwartek i piątek (12 i 13 marca) w przedszkolach i szkołach podstawowych lekcji już nie będzie, ale będą prowadzone jedynie działania opiekuńcze wobec dzieci, które nie będą miały zapewnionej opieki w domu. W tych dniach autobusy szkolne będą kursowały zgodnie z aktualnym rozkładem jazdy.

Zawieszone zostają także zajęcia w Centrum Kultury i Rekreacji w Starej Dąbrowie oraz w świetlicach wiejskich a także działalność Gminnej Biblioteki Publicznej. Apelujemy do wszystkich innych podmiotów o zaniechanie prowadzenia wszystkich form zajęć. Zgodnie z decyzją rządu zalecenie dotyczy także przedsięwzięć prywatnych.

UWAGA RODZICE!

Rodzice i opiekunowie dzieci do 8 lat mogą skorzystać z dodatkowego, specjalnego zasiłku opiekuńczego. W tym czasie nie będą musieli chodzić do pracy. To 14 dni przysługujące łącznie obojgu rodzicom, niezależnie od liczby dzieci. Zasiłek nie będzie wliczony w ustawowy limit opieki. Mogą z niego skorzystać także rodzice, którzy już wyczerpali zasiłek opiekuńczy na ten rok.

Osoby, które zdecydują się na taką formę opieki nad dziećmi, otrzymają 80% wynagrodzenia. Dodatkowy zasiłek jest wypłacany na takich samych zasadach jak zasiłki z ubezpieczenia chorobowego. Aby z niego skorzystać, należy złożyć oświadczenie u pracodawcy – druk ZUS Z-15 A. Nie trzeba dołączać zwolnienia lekarskiego. Wzór oświadczenia znajduje się w załączniku poniżej.

Więcej informacji o zasiłku oraz wzór oświadczenia znajduje się tutaj.

Apelujemy także o ograniczenie wizyt w Urzędzie Gminy w Starej Dąbrowie, Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Starej Dąbrowie, Centrum Kultury i Rekreacji w Starej Dąbrowie oraz Gminnej Bibliotece Publicznej. PROSIMY O ZAŁATWIANIE W MIARĘ MOŻLIWOŚCI SPRAW ZDALNIE - TELEFONICZNIE LUB ZA POMOCĄ POCZTY ELEKTRONICZNEJ.

 + dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:
Weryfikacja:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zawartych z formularzu, dla potrzeb niezbędnych do publikacji komentarza - zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. "O ochronie danych osobowych" (Dz. U. z 2016 r. poz. 922). Kierownik jednostki jest procesorem danych osobowych.

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Czytaj również

Obsługa techniczna
ALFA TV

Szukaj

Biuletyn Informacji PublicznejElektroniczne Biuro Obsługi Interesantaelektroniczny samorząd

System RadaLokalne Centrum CertyfikacjiDziennki UstawMonitor Polskie - Wrota Powiat Stargardzki

ISO

Kalendarz

  Maj 2020 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31