Dziś jest: Piątek 25 września 2020, imieniny: Aurelii i Ładysława

2020-05-22 14:05:05

Rozkład jazdy autobusów szkolnych

W związku z poprawą sytuacji epidemicznej w kraju stopniowo uruchamiana jest praca przedszkoli, szkół i innych placówek organizujących zajęcia pozaszkolne, czy możliwość przeprowadzenia egzaminów zewnętrznych.

Na podstawie wytycznych Ministra Zdrowia i Ministra Edukacji Narodowej placówki oświatowe na terenie Gminy Stara Dąbrowa, po otwarciu oddziałów przedszkolnych przystępują do wznowienia zajęć opiekuńczo- wychowawczych dla klas I-III szkół podstawowych od poniedziałku 25 maja br. Zajęcia prowadzone będą z zachowaniem reżimu sanitarnego dla uczniów, których rodzice zdecydują się na udział swoich dzieci w zajęciach na terenie szkoły.

Od 25 maja realizowane będą także zajęcia rewalidacyjne, rewalidacyjno- wychowawcze oraz zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju zarówno w szkołach na terenie Gminy, jak również szkół na terenie powiatu, do których uczęszczają dzieci z orzeczeniami, mieszkającymi w Gminie Stara Dąbrowa.

Również od 25 maja uczniowie klas VIII będą mieli możliwość odbyć bezpośrednie konsultacje z nauczycielami w szkole indywidualnie bądź w małych grupach (w zależności od ilości zainteresowanych osób). Spotkania z nauczycielami w ramach konsultacji z przedmiotów egzaminacyjnych ustalane będą indywidualnie z konkretnym nauczycielem przez każdego ucznia zainteresowanego tą formą nauki.

Natomiast od 01 czerwca pozostali uczniowie szkół podstawowych będą mieli możliwość szkolnych konsultacji z nauczycielami w ramach działalności placówki. Wszystkie działania w ramach organizowania zajęć w stanie trwania epidemii będą prowadzone z zachowaniem szczególnej ostrożności i środków ochrony oraz dezynfekcji.

Prosimy o zapoznanie się z obostrzeniami w celu uniknięcia groźby zakażenia w czasie powrotu do szkoły.

W celu umożliwienia uczniom korzystania z zajęć opiekuńczo- wychowawczych oraz konsultacji możliwe będzie korzystanie z środka komunikacji, który będzie dowoził dzieci do szkół zgodnie z poniższym harmonogramem:

Powyższe harmonogramy dostępne są do pobrania:TUTAJ.

Załączniki do pobrania:

Rekomendacje GIS

Wytyczne GIS, MZ, MEN edukacja wczesnoszkolna

Wytyczne GIS, MZ, MEN konsultacje z nauczycielami+ dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:
Weryfikacja:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zawartych z formularzu, dla potrzeb niezbędnych do publikacji komentarza - zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. "O ochronie danych osobowych" (Dz. U. z 2016 r. poz. 922). Kierownik jednostki jest procesorem danych osobowych.

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Czytaj również

Obsługa techniczna
ALFA TV

Szukaj

Biuletyn Informacji PublicznejElektroniczne Biuro Obsługi Interesantaelektroniczny samorząd

System RadaLokalne Centrum CertyfikacjiDziennki UstawMonitor Polskie - Wrota Powiat Stargardzki

ISO

Kalendarz

  Wrzesień 2020 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30