Dziś jest: Niedziela 09 sierpnia 2020, imieniny: Romana i Romualda

2020-06-01 13:38:19

Place zabaw i siłownie zewnętrzne wracają do życia

Od poniedziałku, 01 czerwca dzieci i młodzież mogą znów bawić się na placach zabaw. Możemy też korzystać z siłowni na świeżym powietrzu. Wójt prosi jednak o rozsądek i stosowanie się do ogólnych zasad bezpieczeństwa.

Na dworze coraz cieplej. Wiosna w pełni, aż się prosi, by jak najczęściej wychodzić na zewnątrz.
Od 01 czerwca już nie tylko spacery, rowery czy bieganie nas do tego zachęcą, ale możliwość skorzystania z siłowni pod chmurką czy placów zabaw. Już dziś dzieci i młodzież po ponad dwu miesięcznej przerwie mogą wrócić do zabawy na świeżym powietrzu i cieszyć się atrakcjami, przeznaczonymi do fizycznej aktywności w naszej gminie.

W sobotę, 01 czerwca otwieramy wszystkie place zabaw i siłownie pod chmurką. Należy pamiętać
o osłonie na usta i nos, które w tym przypadku nadal obowiązują w przestrzeni publicznej. Podczas ćwiczeń i zabawy można nie zasłaniać ust i nosa, pod warunkiem że na obiekcie będzie tylko tylu użytkowników, aby można było zachować 2 metrowe odstępy. Rodzice przyprowadzający dzieci na plac zabaw zobowiązani są do zakrycia ust i nosa. Tylko dzieci poniżej czwartego roku życia nie muszą nosić maseczek.

W związku z obowiązującym rygorem sanitarnym wójt gminy prosi wszystkich mieszkańców, zwłaszcza dzieci, młodzież i ich rodziców o rozsądek i nie korzystanie z obiektów w sytuacjach ich przepełnienia.

– Liczę na zdrowy rozsądek mieszkańców, że nie będzie kumulacji na placach zabaw i wszyscy będziemy przestrzegać bezpiecznego dystansowania – powiedziała wójt Sylwia Kalmus – Samsel.

W trosce o własne bezpieczeństwo i zdrowie rodzice zaopatrzyli się w płyn odkażający i aby w razie potrzeby samemu dezynfekowali powierzchnie, z których korzysta ich bawiące się dziecko.+ dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:
Weryfikacja:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zawartych z formularzu, dla potrzeb niezbędnych do publikacji komentarza - zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. "O ochronie danych osobowych" (Dz. U. z 2016 r. poz. 922). Kierownik jednostki jest procesorem danych osobowych.

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Czytaj również

Obsługa techniczna
ALFA TV

Szukaj

Biuletyn Informacji PublicznejElektroniczne Biuro Obsługi Interesantaelektroniczny samorząd

System RadaLokalne Centrum CertyfikacjiDziennki UstawMonitor Polskie - Wrota Powiat Stargardzki

ISO

Kalendarz

  Sierpień 2020 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31