Dziś jest: Sobota 23 stycznia 2021, imieniny: Ildefonsa i Rajmunda

2020-11-23 11:10:55

Ślubowanie nowo przyjętych policjantów

Szanowni Państwo, 18 listopada 2020 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Stargardzie odbyło się uroczyste ślubowanie 11 nowo przyjętych policjantów. 

"Szef stargardzkich policjantów pogratulował nowym funkcjonariuszom wyboru drogi życiowej i wstąpienia w szeregi policyjnej formacji. Podkreślił, że zobowiązali się oni strzec bezpieczeństwa, służyć obywatelom, a codzienną służbę powinni pełnić godnie i traktować ją z najwyższą powagą.

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie do służby musieli przejść przez kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego, które obejmowało m.in. testy z wiedzy i sprawności fizycznej, test psychologiczny, wywiad zorganizowany oraz komisję lekarską.

Wkrótce nowi policjanci wyjadą na kurs podstawowy, podczas którego będą zdobywać wiedzę m.in. z zakresu znajomości obowiązujących przepisów prawnych i procedur ich stosowania. Poznają psychologiczne aspekty pracy policjanta oraz etyki zawodowej. Wyposażeni w wiedzę i umiejętności wrócą gotowi do pełnienia służby na terenie naszego powiatu.

W 2020 roku zachodniopomorski garnizon przyjął już łącznie 247 funkcjonariuszy. W tym 31 policjantów, którzy służbę pełnić będą w stargardzkiej Policji. Kolejne przyjęcie do służby w Policji zaplanowane jest na dzień 30 grudnia 2020 r.

Jeżeli zastanawiasz się jaką drogę rozwoju zawodowego wybrać, proponujemy Ci wstąpienie w szeregi naszej ponad 100 tys. formacji. To zawód dla ludzi wyjątkowych, którzy w codziennym życiu przestrzegają zasad moralnych. Wymagający, ale dający dużo satysfakcji i możliwości niesienia pomocy innym ludziom. Decydując się na jeden z najważniejszych kroków w Twoim życiu pomyśl o pracy, która połączy obowiązki służbowe z realizacją Twoich pasji i zainteresowań.

Biorąc pod uwagę liczbę przyjmowanych kandydatów pamiętajmy, że w najbliższym czasie stan osobowy w jednostkach Policji może zostać uzupełniony."

Źródło: https://stargard.policja.gov.pl/

Szczegółowe informacje na temat przyjęć do Policji znajdują się tutaj.

Link do filmu z uroczystego ślubowania znajduje się tutaj.+ dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:
Weryfikacja:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zawartych z formularzu, dla potrzeb niezbędnych do publikacji komentarza - zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. "O ochronie danych osobowych" (Dz. U. z 2016 r. poz. 922). Kierownik jednostki jest procesorem danych osobowych.

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Czytaj również

Obsługa techniczna
ALFA TV

Szukaj

Biuletyn Informacji PublicznejElektroniczne Biuro Obsługi Interesantaelektroniczny samorząd

System RadaLokalne Centrum CertyfikacjiDziennki UstawMonitor Polskie - Wrota Powiat Stargardzki

ISO

Kalendarz

  Styczeń 2021 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31