Dziś jest: Wtorek 13 kwietnia 2021, imieniny: Przemysława i Hermenegildy

2021-03-01 12:05:44

Wojewódzkie działania prędkość na terenie naszego powiatu

Szanowni Państwo, prędkość jest nadal głównym czynnikiem mającym wpływ na bezpieczeństwo na drogach, dlatego pragniemy przedstawić Państwu działania podejmowane przez Komendę Powiatową Policji w Stargardzie.

"Każdego dnia policjanci stargardzkiej drogówki, w tym  grupy SPEED „walczą” na drodze z niebezpiecznymi zachowaniami kierowców rażąco naruszających przepisy ruchu drogowego, których nie opuszcza brawura i brak wyobraźni na drodze. Podczas wczorajszych działań funkcjonariusze zatrzymali 26 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną przepisami prędkość.

Głównym celem wojewódzkich działań pod kryptonimem „Prędkość” było zapobieganie ewentualnym wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Akcja ta miała także za zadanie wyrobienie wśród ujawnionych sprawców wykroczeń przeświadczenia, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna nie tylko dla nich samych, ale również dla innych uczestników ruchu.

Funkcjonariusze dokonywali pomiarów ręcznymi miernikami prędkości, a także wideorejestratorem. Kontrole przeprowadzane były na DK 10 w miejscach, gdzie dochodziło do groźnych zdarzeń, w tym wypadków ze skutkiem śmiertelnym.

Działania stargardzkich funkcjonariuszy, w tym policjantów z grupy „SPEED” planowane są także na terenie naszego powiatu na drogach poszczególnych gmin.

W roku 2019 na terenie naszego powiatu doszło do 61 wypadków, w których 87 osób zostało rannych, a 8 poniosło śmierć. Zaangażowanie funkcjonariuszy, analiza danych o zdarzeniach, opracowanie planów działań przyniosła rezultaty. W roku 2020 na drogach naszego powiatu w 31 wypadkach 35 osób zostało rannych, a 2 poniosły śmierć.

Stargardzcy  policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze. Kierowcy "noga z gazu", dostosujmy prędkość do warunków panujących na jezdni oraz zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami. Uważajmy również na pieszych!"

podkom. Krzysztof Wojsznarowicz+ dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:
Weryfikacja:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zawartych z formularzu, dla potrzeb niezbędnych do publikacji komentarza - zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. "O ochronie danych osobowych" (Dz. U. z 2016 r. poz. 922). Kierownik jednostki jest procesorem danych osobowych.

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Czytaj również

Obsługa techniczna
ALFA TV

Szukaj

Biuletyn Informacji PublicznejElektroniczne Biuro Obsługi Interesantaelektroniczny samorząd

System RadaLokalne Centrum CertyfikacjiDziennki UstawMonitor Polskie - Wrota Powiat Stargardzki

ISO

Kalendarz

  Kwiecień 2021 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30