Dziś jest: Poniedziałek 21 września 2020, imieniny: Hipolita i Mateusza

2009-08-06 09:49:33

Spólka MEROL

 

 

1.       Spólka „MEROL” prowadzi działalność już 4 lata i przez cały okres działalności w kalendarz imprez są wpisane „DNI OTWARTE” czyli w tym roku są one organizowane poraz czwarty. W pierwszym roku działalności były organizowane tylko w Biesiekierzu gdyż Spółka nie posiadała oddziałów. W tym roku w związku z oficjalnym otwarciem dwóch oddziałów  „DNI OTWRTE” są organizowane w Biesiekirzu, Łęczycy k/ Stargardu Szczecińskiego i Sąborzu k/ Słupska z tym że w Łęczycy i Sąborzu są połączone z oficjalnym otwarciem oddziałów. Organizując „DNI OTWARTE” czwarty raz mamy duże doświadczenie i staramy się przygotować profesjonalnie ku zadowoleniu zaproszonych gości.

2.       „DNI OTWARTE” są organizowane dla obecnych i przyszłych klientów z rejonu działania naszej Spółki, czyli z terenu województwa zachodnipomorskiego oraz powiatu słupskiego na którego terenie znajduje się oddział w Sąborzu . Wszyscy goście są zapraszani indywidualnie poprzez wysłanie zaproszeń z 14 dniowym wyprzedzeniem. Na zaproszeniu jest podana data i godzina rozpoczęcia imprezy. Gości zapraszamy do danej miejscowości z terenu działania poszczególnych oddziałów czyli do Łęczycy z terenu byłego województwa szczecińskiego, do Biesiekierz z terenu byłego województwa koszalińskiego, do Sąborza z byłego województwa słupskiego.

3.       Do każdego z naszych oddziałów zapraszamy po około 300 osób /tykle wysyłamy zaproszeń/ natomiast frekwencja wynosi około 50% czyli w każdym spotkaniu uczestniczy około 150 osób. Frekwencję oceniamy jako dobrą gdyż nie każdy dysponuje czasem w terminie określonym w zaproszeniu poniważ czasami ważniejsze są prace i obowiązki w gospodarstwie lub załatwienie innych ważnych spraw.

4.       Organizowanie „DNI OTWARTYCH” powinno być tradycją każdej firmy zajmującej się obsługą rolnictwa a szczególnie oferujących sprzęt rolniczy. Przyczynia się to do zaciśnięcia współpracy między Spólką a rolnikami bo sprzedaż maszyn to nie tylko dokonanie transakcji ale również doradztwo techniczne oraz obsługa posprzedażowa. Oprócz tego jest to możliwość zaprezentowania dorobku firmy, przedstawienia planów rozwoju a także ności które co roku pojawiają się na rynku.

5.       Spólka  „MEROL” jest autoryzowanym dealerem kilku producentów sprzętu rolniczego takich jak; JOHN DEERE, KVERNELAND, VADERSTAD, KUHN, WEIDEMANN i wiele innych producentów krajowych. Naszą sztandarową działalnością jest sprzedaż maszyn firmy JOHN DEERE głównie kombajnów i ciągników rolniczych światowego lidera w tej branży. Sprzęt pozostałych firm to maszyny towarzyszące które są nizbędne przy zakupie wysokiej klasy ciągnika, w czasie „DNI OTWARTYCH” były prezentowane maszyny następujących firm; ciągniki i kombajny zbożowe John Deere, ładowarki Weidemann, maszyny uprawowe i do siewu Kverneland, Kuhn, Vaderstad, Horsz, oraz przyczepy firmy Metaltech.

6.       Spółka „MEROL” jak zaznaczono na początku prowadzi działalność już cztery lata. Przez ten okres poznaliśmy dokładnie wymagania i preferencje rolników dlatego też z dużą starannością dobieraliśmy maszyny do naszej oferty. Wszystkie prezentowane przez nas maszyny cieszyły się dużym zainteresowanie zaproszonych gości. Wiadomo również, że podstawą prawidłowego funkcjonowania gospodarstwa rolnego jest dobry ciągnik rolniczy i kombajn zbożowy a taki standardy spełniają maszyny John Deere. Oprócz tego co jest wart ciągnik bez odpowiedniego sprzętu uprawowego, dlatego maszyny wszystkich firm cieszyły się dużym zainteresowaniem.

7.       Częsty kontakt z klientami, organizowanie wystaw oraz spotkań w formie „DNI OTWARTYCH” to najlepsza reklama i promocji firmy. Oprócz tego bardzo ważnym elementem jest  lokalizacja  Spólki i odpowiedni dobór maszyn na ekspozycji. Dlatego tez siedziba Spólki oraz oddziały są położone przy głównych trasach komunikacyjnych a na wystawie zawsze jest eksponowany sprzęt firm z którymi współpracujemy i to przynosi nam zadawalające wyniki sprzedażowe. Na pewno duże znaczenie ma dobór pracowników ich wiedza i zaangażowanie bo przedstawiciel handlowy musi być doradcą i oparcie dla klienta o szerokiej wiedzy technicznej i rolniczej. Nasi pracownicy spełniają te wymagania dlatego też co roku powiększa się grono naszych klientów a rolnicy są zadowoleni ze współpracy i ufają naszym doradcom technicznym.

8.       Jak już zaznaczono Spólka „MEROL” działa na rynku już 4 lata. Działalność rozpoczęliśmy w 2005 roku od pobudowania siedziby Spólki w Biesiekierzu. Pierwszy roku działalności polegał na dokładnym rozpoznaniu potrzeb rolników promocji Spólki oraz umiejscowieniu jej na terenie województwa zachodniopomorskiego jako solidnego partnera. W następnych latach doszliśmy do wniosku, że nie ma możliwości obsługi naszych klientów na tak dużym obszarze działania z Biesiekierza, gdyż w czasie natężonych prac polowych liczy się czas dojazdu naszego serwisu w przypadku awarii maszyn. Bardzo dobry serwis oraz krótki czas dojazdu jest podstawą działaności i rozwoju dealera maszyn rolniczych. W związku z tym zaczeliśmy się zastanawiać nad skróceniem czasu dojazdu do klienta i doszliśmy do wniosku, że jedynym rozwiązaniem jest budowa w terenie działania nowych oddziałów. Dlatego też właściciele podjęli decyzję o zakupie nieruchomości w dogodnych dla nas oraz rolników miejscowościach i tak powstał oddział w Łęczycy k/ Stargardu Szczecińskiego który obsługuje terem byłego województwa szczecińskiego. Oddział w Sąborzu  k/ Słupska powstał w związku z rozszerzeniem naszej działalności o teren powiatu słupskiego. Po utworzeniu tych dwóch oddziałów czas dojazdu do klienta wynosi  1 – 1,5 godziny i z tego klienci są zadowoleni.

w obecnej chwili Spólka „MEROL” działa na terenie powiatów; Gryfice, Kamień Pomorski, Police, Goleniów, Szczecin, Stargard Szczeciński, Gryfino, Pyrzyce, Sławno, Koszalin, Białogard, Świdwin, Drawsko Pomorskie, Szczecinek, Słupsk. Służymy również pomocą rolnikom z poza terenu działania w przypadku zgłoszeń i wolnych mocy przerobowych.+ dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:
Weryfikacja:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zawartych z formularzu, dla potrzeb niezbędnych do publikacji komentarza - zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. "O ochronie danych osobowych" (Dz. U. z 2016 r. poz. 922). Kierownik jednostki jest procesorem danych osobowych.

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Czytaj również

Obsługa techniczna
ALFA TV

Szukaj

Biuletyn Informacji PublicznejElektroniczne Biuro Obsługi Interesantaelektroniczny samorząd

System RadaLokalne Centrum CertyfikacjiDziennki UstawMonitor Polskie - Wrota Powiat Stargardzki

ISO

Kalendarz

  Wrzesień 2020 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30