Dziś jest: Niedziela 05 lipca 2020, imieniny: Karoliny i Antoniego

2010-09-08 10:25:39

Powszechny Spis Rolny

W dniach od 1 września do 31 października 2010 r. przeprowadzony zostanie powszechny spis rolny. PSR 2010 zostaną objęte gospodarstwa rolne osób fizycznych i prawnych oraz jednostek organizacyjnych nie mających osobowości prawnej. Ogółem w PSR 2010 badaniem będzie objętych ok. 1,8 mln podmiotów (wobec ok. 3 mln gospodarstw rolnych objętych badaniem w spisach 1996 i 2002 r.). W ramach spisu zostanie też przeprowadzone badanie metod produkcji rolnej w 200 tysiącach wylosowanych gospodarstw rolnych (osób fizycznych - metodą reprezentacyjną, osób prawnych i jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej - metodą pełną).

Celem Powszechnego Spisu Rolnego 2010 jest:

 • dostarczenia informacji z dziedziny rolnictwa w zakresie i terminach określonych przez Komisję Europejską,
 • zapewnienia bazy informacyjnej o gospodarstwach rolnych i związanych z nimi gospodarstwach domowych, koniecznej dla realizacji krajowej, regionalnej i lokalnej polityki rolnej i społecznej na wsi,
 • analizy zmian, jakie zaszły w rolnictwie na przestrzeni lat 2002-2010,
 • wykonania zobowiązań Polski w zakresie dostarczenia informacji dla potrzeb innych niż EUROSTAT organizacji międzynarodowych (FAO, OECD i inne),
 •  aktualizacji pospisowej statystycznego rejestru gospodarstw rolnych i leśnych, a tym samym przygotowanie operatów do różnotematycznych badań reprezentacyjnych z zakresu rolnictwa (w latach następnych)

Wypełnianie formularza spisowego:

Przed przystąpieniem do samospisu należy wypełnić formularz identyfikacyjny, podając swój PESEL, nazwisko, imię (imiona) oraz stworzyć własne hasło (zgodnie ze wskazówkami na stronie) oraz przepisać ciąg znaków. Kliknąć na przycisk „zaloguj” , następnie przystąpić do powypełniania formularza. Formularz spisowy można wypełniać fragmentami przez 14 dni! (licząc od pierwszego uruchomienia).
Do każdego ponownego uruchomienia formularza wystarczy wpisać nr PESEL i hasło (wpisane przy pierwszym uruchomieniu).

 

Gospodarstwa rolne, które mają ograniczone możliwości w korzystaniu z Internetu, a chcą spisać się samodzielnie, mogą pobrać formularz elektroniczny z najbliższego Biura Spisowego (z Urzędu Gminy lub Urzędu Statystycznego).

Jeśli nie spiszecie się Państwo przez Internet, to w dniach od 8 września do 31 października br. będą kontaktowali się z Państwem ankieterzy statystyczni - pracownicy urzędu statystycznego - w celu przeprowadzenia wywiadu telefonicznego. Zobowiązani są oni do podania swoich danych identyfikacyjnych. Tożsamość ankieterów można sprawdzić w wojewódzkim urzędzie statystycznymym 

 

 

 •  
 •  

   

   


  + dodaj swoją opinie
  Autor:
  E-mail:
  Treść:
  Weryfikacja:
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zawartych z formularzu, dla potrzeb niezbędnych do publikacji komentarza - zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. "O ochronie danych osobowych" (Dz. U. z 2016 r. poz. 922). Kierownik jednostki jest procesorem danych osobowych.

  Komentarze są własnością ich twórców.
  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

  Czytaj również

  Obsługa techniczna
  ALFA TV

  Szukaj

  Biuletyn Informacji Publicznej  Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta  elektroniczny samorząd

  System Rada  Lokalne Centrum Certyfikacji  Dziennki Ustaw  Monitor Polski  e - Wrota Powiat Stargardzki

  ISO

  Kalendarz

    Lipiec 2020 >>
  Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
      1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31