Dziś jest: Niedziela 05 lipca 2020, imieniny: Karoliny i Antoniego

2010-09-02 12:03:50

ELIMINACJE DO FINAŁU I LEADEROWSKICH IGRZYSK ZACHODNIOPOMORSKIEGO

 

ELIMINACJE DO FINAŁU I LEADEROWSKICH IGRZYSK ZACHODNIOPOMORSKIEGO

Stowarzyszenie „WIR” – Wiejska Inicjatywa Rozwoju wspólnie z 10 Lokalnymi Grupami Działania z naszego województwa realizuje projekt współpracy pod nazwą „I LEADEROWSKIE IGRZYSKA ZACHODNIOPOMORSKIEGO”. Projekt ma na celu popularyzację piłki nożnej, propagowanie aktywnego wypoczynku jako zdrowego stylu życia, połączenie sportowej rywalizacji z rekreacją i zabawą, promocję utalentowanych zawodników, integrację grupy docelowej oraz wzrost identyfikacji oraz poczucia przynależności grupy docelowej projektu do sieci zachodniopomorskich LGD.
Jako pierwszy etap realizacji projektu zaplanowano przeprowadzenie wewnętrznych eliminacji do finału Igrzysk na terenie poszczególnych LGD. Po wyłonieniu najlepszych drużyn w poszczególnych kategoriach wewnątrz każdej z Lokalnych Grup Działania województwa zachodniopomorskiego, wezmą one udział w Wielkim Finale Igrzysk, gdzie zostaną wyłonione najlepsze drużyny w piłce nożnej w województwie.
Stowarzyszenie „WIR” zgodnie z umową współpracy zorganizowało eliminacje w dniu 21 sierpnia 2010 r. na boisku ORLIK w Starej Dąbrowie. W wyniku eliminacji trzy drużyny z terenu naszej LGD zakwalifikowały się do finału i wezmą udział w rozgrywkach o Mistrzostwo I LEADEROWSKICH IGRZYSK ZACHODNIOPOMORSKIEGO.
W turnieju piłki nożnej w kategorii ORLIK – CHŁOPCY (tj. roczniki 1997, 1998, 1999) wzięło udział 7 drużyn z gmin Chociwel, Kobylanka, Marianowo, Stara Dąbrowa, Stargard Szczeciński, Suchań. Zawodnicy rozegrali w sumie 11 meczów, dostarczając kibicom mnóstwo niezapomnianych wrażeń. Pierwsze miejsce i złoty medal w rozgrywkach zajęła drużyna chłopców z Dalewa, drugie miejsce i srebrny medal – drużyna ze Starej Dąbrowy, natomiast trzecie i brązowy medal – drużyna z Reptowa. Turniej wzbudził wiele emocji zarówno wśród zawodników, jak i kibiców. Sędziowie i trenerzy mieli niemały kłopot z nagrodzeniem najlepszych graczy. Po długich debatach tytuł i statuetkę Najlepszego Bramkarza otrzymał Maciej Smolarek z Chociwla, tytułem i statuetką Króla Strzelców wyróżniono Wojciecha Baszaka z Reptowa, natomiast tytuł i statuetkę Najlepszego Zawodnika zdobył Grzegorz Halko z Dalewa. Uczestnictwo i sportowe postawy wszystkich drużyn zostały nagrodzone medalami oraz dyplomami, które w imieniu organizatorów wręczyła Sekretarz Gminy Stara Dąbrowa, pani Danuta Chablewska.
Oprócz turnieju organizatorzy imprezy zainicjowali towarzyskie mecze, które rozegrała drużyna dziewcząt ze Starej Dąbrowy (kategoria ORLIK – DZIEWCZYNKI) oraz drużyna chłopców z Dalewa (kategoria ŻAK – CHŁOPCY). W przerwie między rozgrywkami zaproszono wszystkich zawodników, trenerów, sędziów i kibiców na pyszny poczęstunek przygotowany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich ze Starej Dąbrowy. Warto również wspomnieć o innych towarzyszących imprezie atrakcjach w postaci zawodów i konkursów o tematyce sportowej. Dzieci z wielkim zaangażowaniem rywalizowały o zwycięstwo, doskonale się przy tym bawiąc. Najwięcej frajdy dostarczyła zawodnikom i gościom drużynowa sztafeta, polegająca na jak najszybszym okrążeniu przez wszystkich członków jednej drużyny pachołka, metodą kangurzych skoków, tj. z plastikową butelką między nogami. Trud i aktywność wszystkich uczestników zawodów, a także wspaniały doping kibiców nagrodzono rozmaitymi słodkościami.
Jak już wspomniano, w sobotnich eliminacjach wyłoniono najlepsze drużyny z terenu naszej Lokalnej Grupy Działania, są to mianowicie drużyna dziewcząt ze Starej Dąbrowy oraz dwie drużyny chłopców z Dalewa, które zawalczą o Mistrzostwo I LEADEROWSKICH IGRZYSK ZACHODNIOPOMORSKIEGO w kategoriach ORLIK – DZIEWCZYNKI, ORLIK – CHŁOPCY oraz ŻAK – CHLOPCY. W tym miejscu chcielibyśmy również wspomnieć o niezwykłej postawie trenera obu drużyn z Dalewa – pana Zbigniewa Szczygielskiego, reprezentanta LZS „Orkan” Dalewo, któremu serdecznie gratulujemy wspaniałego przygotowania zawodników i życzymy kolejnego sukcesu w finałowych rozgrywkach, które odbędą się w Kaliszu Pomorskim w dniach 25 – 26 września 2010 r. + dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:
Weryfikacja:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zawartych z formularzu, dla potrzeb niezbędnych do publikacji komentarza - zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. "O ochronie danych osobowych" (Dz. U. z 2016 r. poz. 922). Kierownik jednostki jest procesorem danych osobowych.

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Czytaj również

Obsługa techniczna
ALFA TV

Szukaj

Biuletyn Informacji PublicznejElektroniczne Biuro Obsługi Interesantaelektroniczny samorząd

System RadaLokalne Centrum CertyfikacjiDziennki UstawMonitor Polskie - Wrota Powiat Stargardzki

ISO

Kalendarz

  Lipiec 2020 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31