Dziś jest: Środa 04 sierpnia 2021, imieniny: Dominika i Protazego

2012-02-20 12:30:27

Plebiscyt Sportowiec Stargardu

 

Poznaliśmy Sportowca Stargardu 2011 i najlepszych sportowców w gminach powiatu stargardzkiego

W czwartek w sali sesyjnej stargardzkiego starostwa poznaliśmy rozstrzygnięcia szesnastej edycji plebiscytu Sportowiec Stargardu. Wygrała zapaśniczka Katarzyna Mądrowska. O wynikach decyduje głosowanie mieszkańców i kapituły złożonej z przedstawicieli stargardzkiego środowiska sportowego. Mieszkańcy dodatkowo wybrali najlepszych sportowców poszczególnych gmin powiatu stargardzkiego, których nagrodzili burmistrzowie i wójtowie. W tym roku plebiscyt wyszedł bowiem poza miasto, na liście nominowanych sportowców było 65 zawodników. Sportowcem Stargardu 2011 została Katarzyna Mądrowska. Siedemnastoletnia zapaśniczka Ludowego Klubu Sportowego Feniks Stargard w ubiegłym roku w mistrzostwach Europy zajęła trzecie miejsce, a w mistrzostwach świata była siódma. W Polsce wygrała na olimpiadzie młodzieży i w międzynarodowych mistrzostwach kraju. W nagrodę za zwycięstwo w plebiscycie otrzymała od stargardzkiego starosty Waldemara Gila 3 tysiące złotych.

Drugie miejsce w plebiscycie zajął Marcin Grynkiewicz, lekkoatleta Ludowego Klubu Sportowego Pomorze Stargard. Marcin ma 22 lata. W 2011 roku reprezentował Polskę na młodzieżowych mistrzostwach Europy. Wrócił stamtąd ze srebrnym medalem w sztafecie 4x400 m. W nagrodę za drugie miejsce w plebiscycie otrzymał 700 złotych od stargardzkiej posłanki Zofii Ławrynowicz. Na trzecim miejscu w plebiscycie uplasował się koszykarz pierwszoligowej Spójni Stargard, Wiktor Grudziński. To lider stargardzkiego zespołu w zbiórkach i jeden z czołowych zbierających w całej I lidze. W nagrodę dostał 500 złotych od senatora Sławomira Preissa.

Na czwartym miejscu w plebiscycie uplasował się piłkarz Dąbrovii Stara Dąbrowa Rafał Śmigielski. W nagrodę otrzymał aparat fotograficzny od Wójta Gminy Stara Dąbrowa Mieczysława Włodarczyka. Na piątym pływaczka Neptuna Stargard Julia Miąsko, na szóstym lekkoatletka LLKS Pomorze Stargard Sandra Malinowska, na siódmym piłkarz Kluczevii Stargard Michał Magnuski, na ósmym piłkarz Piasta Chociwel Rafał Krystoforski, na dziewiątym tenisistka stołowa z Kobylanki Sara Bezeg, a na dziesiątym karateka z Chociwla Grzegorz Sulima.

W plebiscycie Sportowiec Stargardu wybrano też najważniejsze sportowe wydarzenie w powiecie stargardzkim w 2011 roku. To Gala Professional MMA, która w grudniu odbyła się w hali OSiR Stargard. To była pierwsza taka impreza w regionie stargardzkim.

Sportowcy poszczególnych gmin powiatu stargardzkiego:

Gmina Chociwel - Rafał Krystoforski

Piłkarz, czołowy zawodnik zespołu juniorów Piasta Chociwel. Strzelił 18 bramek i miał sześć asyst. Włączony do kadry pierwszego zespołu Piasta, pięciokrotnie wystąpił w dorosłej drużynie.

Gmina Dobrzany - Andrzej Jodłowski

Piłkarz. Czołowy zawodnik rywalizującej w wojewódzkiej okręgówce Zorzy Dobrzany. Gra na pozycji napastnika. Jego zespół jest w tabeli na ósmym miejscu.

Gmina Dolice - Piotr Wojtasiak

Piłkarz. Wyróżniający się zawodnik rywalizującej w wojewódzkiej okręgówce Unii Dolice. Jego zespół zajmuje czwarte miejsce. Gra na pozycji pomocnika.

Gmina Ińsko - Witold Klym

Piłkarz Iny Ińsko, ma 22 lata. Jeden z liderów zespołu, czołowy obrońca ligi. Jego dobra gra w dużym stopniu przyczyniła się do tego, że jego zespół literuje po pierwszej części sezonu 2011/2012 w regionalnej klasie okręgowej i ma najmniej straconych goli w lidze.

Gmina Kobylanka - Sara Bezeg

Tenis stołowy. Ma 13 lat. Pierwsze miejsce w Powiatowych Mistrzostwach Tenisa Stołowego - zakwalifikowana do rozgrywek na szczeblu wojewódzkim.

Gmina Marianowo - Weronika Zduńska

Zapasy. Jest z Marianowa, a trenuje w Zielonych Stargard. Wygrała w mistrzostwach makroregionu.

Gmina Stara Dąbrowa - Rafał Śmigielski

Piłkarz Dąbrovii Stara Dąbrowa, ma 21 lat, gra jako środkowy obrońca, jest mocnym punktem defensywy grającego w A klasie zespołu.

Gmina Stargard Szczeciński - Łukasz Peas

Piłka nożna. Czołowy strzelec występującej w B klasie Sparcie Skalin.

Gmina Suchań

Krzysztof Szafraniec - Piłka nożna. KS Orkan Suchań. Ma 26 lat. Obrońca. Prawdziwy walczak. W każdym meczu twardy i nieustępliwy, bez względu na wynik, czym zdobywa sobie sympatię i uznanie kibiców. W obecnym sezonie strzelił jedną bramkę.

Plebiscyt Sportowiec Stargardu organizują "Głos Szczeciński" i Powiat Stargardzki, we współpracy z samorządami gminnymi. Partnerami plebiscytu są Stacja Paliw Bumerang, Cotara Club i restauracja Belle Epoque.+ dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:
Weryfikacja:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zawartych z formularzu, dla potrzeb niezbędnych do publikacji komentarza - zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. "O ochronie danych osobowych" (Dz. U. z 2016 r. poz. 922). Kierownik jednostki jest procesorem danych osobowych.

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Czytaj również

Obsługa techniczna
ALFA TV

Szukaj

Biuletyn Informacji PublicznejElektroniczne Biuro Obsługi Interesantaelektroniczny samorząd

System RadaLokalne Centrum CertyfikacjiDziennki UstawMonitor Polskie - Wrota Powiat Stargardzki

ISO

Kalendarz

  Sierpień 2021 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31