Dziś jest: Środa 23 września 2020, imieniny: Tekli i Bogusława

2012-11-21 09:15:30

11 Listopad

 

 

 

W dniu 11 listopada 2012 r. w Gminnym Centrum Kultury w Starej Dąbrowie odbyło się tradycyjne spotkanie z okazji Narodowego Święta Niepodległości, łączonym w naszej gminie z Dniem Seniora.

Impreza współfinansowana została przez Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach operacji pt.: „Doposażenie Gminnego Centrum Kultury w Starej Dąbrowie oraz organizacja Dnia Seniora i Spotkania Wigilijnego dla Osób Samotnych”

Uroczystość otworzył Wójt Gminy Pan Mieczysław Włodarczyk, powitał Seniorów oraz zaproszonych gości, imprezę zaszczycili Pani Poseł Zofia Ławrynowicz wraz z dyrektor Biura Poselskiego panią Agnieszką Ignasiak, Starosta Marek Stankiewicz, Radna Rady Powiatu Ewa Węgielnik, oraz dyrektorzy szkół i księża z terenu gminy. Na imprezę przybyło 120 gości.

Podczas tego wieczoru zostały wręczone medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, otrzymali je Państwo Jadwiga i Stanisław Hebel, Teresa i Edward Rdzeń, Janina i Jarosław Marczuk, Jadwiga i Maurycy Jóźwiak, Zofia i Józef Skrzyniarz za Jubileusz 50- tej Rocznicy Zawarcia Związku Małżeńskiego. Odznaczeń dokonał Wójt oraz Kierownik USC w Starej Dąbrowie Pani Krystyna Gryniewicz, do życzeń dołączyła się Przewodnicząca Rady Gminy Pani Justyna Szymczak, Sekretarz Gminy Pani Danuta Chablewska oraz pani Poseł i Radna Rady Powiatu.

Wszyscy uczestnicy mogli obejrzeć program artystyczny w wykonaniu młodzieży z Gimnazjum Publicznego w Starej Dąbrowie, oraz bawić się przy muzyce Kapeli Ludowej z Łęczycy. Dla gości przygotowano poczęstunek. Na zakupionym w ramach operacji sprzęcie multimedialnym została wyemitowana prezentacja zawierająca zdjęcia i wspomnienia z imprez Dnia Seniora w naszej gminie z lat ubiegłych. W holu Gminnego Centrum Kultury została zaprezentowana ekspozycja wystawowa pt.: „Gmina Stara Dąbrowa na dawnej fotografii”, ścianki wystawowe również zostały zakupione w ramach tej operacji.

Jak co roku impreza na której mogą spotkać się Seniorzy z terenu gminy cieszy się ogromną akceptacją ze strony mieszkańców. Najstarsi mieszkańcy (sł. Wójta Mieczysława Włodarczyka) „są nosicielami tradycji i przykładami życiowego i patriotycznego dorobku”, a taka uroczystość jest przejawem naszego szacunku do starszego pokolenia i wielką przyjemnością rokrocznie przystępujemy do rej organizacji.

 

Do zobaczenia w przyszłym roku Alicja Jaźwińska dyrektor GCK w Starej Dąbrowie 

Galeria Foto >>>>+ dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:
Weryfikacja:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zawartych z formularzu, dla potrzeb niezbędnych do publikacji komentarza - zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. "O ochronie danych osobowych" (Dz. U. z 2016 r. poz. 922). Kierownik jednostki jest procesorem danych osobowych.

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Czytaj również

Obsługa techniczna
ALFA TV

Szukaj

Biuletyn Informacji PublicznejElektroniczne Biuro Obsługi Interesantaelektroniczny samorząd

System RadaLokalne Centrum CertyfikacjiDziennki UstawMonitor Polskie - Wrota Powiat Stargardzki

ISO

Kalendarz

  Wrzesień 2020 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30