Dziś jest: Środa 23 września 2020, imieniny: Tekli i Bogusława

2013-04-30 23:09:39

Deklaracja o wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Deklaracja o wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi

 

I. Dla nieruchomości zamieszkałych od 1 do 4 osób - obowiązuje deklaracja wg wzoru określonego w załączniku nr 1 do uchwały.

Definicja miejsca zamieszkania-miejsce zamieszkania” oznacza miejsce, w którym osoba zazwyczaj spędza czas przeznaczony na odpoczynek, niezależnie od czasowych nieobecności związanych z wypoczynkiem, urlopem, odwiedzinami u przyjaciół i krewnych, interesami, leczeniem medycznym lub pielgrzymkami religijnymi.

1) Stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wynosi 12, 40 zł, od każdej osoby zamieszkującej nieruchomość, jeżeli te są zbierane i odbierane w sposób selektywny,

lub

2) Stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi  wynosi 17, 50 zł od każdej osoby zamieszkującej nieruchomość, jeżeli odbierane odpady są niesegregowane (zmieszane).

 

3) Opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi w przypadku nieruchomości, o których mowa w punkcie I, stanowi iloczyn liczby mieszkańców zamieszkujących daną nieruchomość oraz stawki opłaty określonej w podpunkcie 1) lub  2).

 

II. Dla nieruchomości zamieszkałych przez więcej niż 4 osoby - obowiązuje deklaracja wg wzoru określonego w załączniku nr 2 do uchwały.

 

Definicja gospodarstwa domowego – „gospodarstwo domowe” – rozumie się przez to zespół osób spokrewnionych lub niespokrewnionych, mieszkających razem i wspólnie utrzymujących się, zamieszkałych w danym mieszkaniu, przy czym jeden punkt adresowy to, co najmniej jedno gospodarstwo domowe

 1) Stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wynosi 51,20 zł, od każdego gospodarstwa domowego, jeżeli te są zbierane i odbierane w sposób selektywny,

lub

2) Stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi  wynosi 71, 80 zł od każdego gospodarstwa domowego, jeżeli odbierane odpady są niesegregowane (zmieszane).

 

3) Opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi w przypadku nieruchomości, o których mowa w punkcie II, stanowi iloczyn łącznej ilości gospodarstw domowych zamieszkujących daną nieruchomość oraz stawki opłaty określonej w podpunkcie 1) lub  2).

  

W załączeniu wzory deklaracji:

Załącznik1   

Załącznik 2

 

2+ dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:
Weryfikacja:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zawartych z formularzu, dla potrzeb niezbędnych do publikacji komentarza - zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. "O ochronie danych osobowych" (Dz. U. z 2016 r. poz. 922). Kierownik jednostki jest procesorem danych osobowych.

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Czytaj również

Obsługa techniczna
ALFA TV

Szukaj

Biuletyn Informacji PublicznejElektroniczne Biuro Obsługi Interesantaelektroniczny samorząd

System RadaLokalne Centrum CertyfikacjiDziennki UstawMonitor Polskie - Wrota Powiat Stargardzki

ISO

Kalendarz

  Wrzesień 2020 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30