Dziś jest: Poniedziałek 30 listopada 2020, imieniny: Andrzeja i Konstantego

2013-11-18 12:30:06

Dzień Seniora

W dniu 11 listopada 2013 r. w Gminnym Centrum Kultury w Starej Dąbrowie odbyło się spotkanie z okazji Narodowego Święta Niepodległości, łączonym tradycyjnie w Gminie Stara Dąbrowa z Dniem Seniora.

Impreza współfinansowana została przez Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach operacji pt.: „Organizacja imprezy międzypokoleniowej mieszkańców Gminy Stara Dąbrowa pt.: Dzień Seniora”

Uroczystość otworzył Wójt Gminy Pan Mieczysław Włodarczyk, powitał Seniorów oraz zaproszonych gości, imprezę zaszczycili Pani Poseł Zofia Ławrynowicz wraz z Dyrektor Biura Poselskiego panią Agnieszką Ignasiak, Starosta Marek Stankiewicz, Radni Rady Powiatu Pani Ewa Węgielnik i Pan Zbigniew Łuczyński, oraz Dyrektorzy szkół i Księża z terenu gminy oraz Dyrektor Muzeum w Stargardzie Pan Marcin Majewski. Na imprezę przybyło 120 gości.

Podczas tego wieczoru zostały wręczone medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, otrzymali je Państwo Łucja i Ryszard Wilk z Parlina, Krystyna i Jan Stec z Krzywnicy, Helena i Józef Rum z Łęczyny za Jubileusz 50- tej Rocznicy Zawarcia Związku Małżeńskiego. Odznaczeń dokonał Wójt oraz Kierownik USC w Starej Dąbrowie Pani Aldona Łodyga, do życzeń dołączyli Przewodnicząca Rady Gminy Pani Justyna Szymczak, Sekretarz Gminy Pani Danuta Chablewska, Pani Poseł, Pan Starosta, Radni Rady Powiatu oraz Ksiądz Tadeusz Tyszkiewicz.

Wszyscy uczestnicy obejrzeli program artystyczny w wykonaniu dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Chlebówku, jak też korzystając ze śpiewników przygotowanych przez uczniów wielu wzięło udział we wspólnym śpiewie pieśni patriotycznych. W kolejnym punkcie imprezy gości bawiła Kapela Ludowa z Łęczycy. Dla zaproszonych gości przygotowano poczęstunek składający się z obiadu i słodkiego deseru - ciasta. W tle sceny została wyemitowana prezentacja zawierająca zdjęcia i wspomnienia z imprez Dnia Seniora w naszej gminie z lat ubiegłych. W holu Gminnego Centrum Kultury została zaprezentowana ekspozycja pt.: „Gmina Stara Dąbrowa na dawnej fotografii” oraz „pokonkursowa wystawa prac plastycznych dzieci ze Szkoły Podstawowej w Chlebówku”. Wyjątkową atrakcją imprezy była prelekcja Dyrektora Muzeum w Stargardzie, spotkała się ona z dużym zainteresowaniem ze strony gości, a szczególnie seniorów, którzy to historię znaną ze szkoły i książek sami przeżyli. Przez te tereny migrowało przez wieki wiele narodowości stąd region ten jest bogaty w napływy wielu kultur, ale nie były to najkorzystniejsze warunki do zawiązywania silnych więzi mieszkańców z tymi ziemiami. Stąd potrzeba wracania do przeszłości i przybliżanie jej młodym pokoleniom, dla których ten region to mała ojczyzna, a seniorzy są źródłem bogactwa jej różnorodności kulturowej.

Jak co roku impreza na której mogą spotkać się najstarsi mieszkańcy z terenu gminy cieszy się ogromną akceptacją, dużą frekwencją i wspaniałą atmosferą. Z nieukrywaną przyjemnością przystąpimy do organizacji kolejnej takiej imprezy za rok.

 

                                   Z należytym szacunkiem dla Naszych Wspaniałych Seniorów

 

                                               Alicja Jaźwińska dyrektor GCK w Starej Dąbrowie

 

<<<<>>>>>>+ dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:
Weryfikacja:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zawartych z formularzu, dla potrzeb niezbędnych do publikacji komentarza - zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. "O ochronie danych osobowych" (Dz. U. z 2016 r. poz. 922). Kierownik jednostki jest procesorem danych osobowych.

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Czytaj również

Obsługa techniczna
ALFA TV

Szukaj

Biuletyn Informacji PublicznejElektroniczne Biuro Obsługi Interesantaelektroniczny samorząd

System RadaLokalne Centrum CertyfikacjiDziennki UstawMonitor Polskie - Wrota Powiat Stargardzki

ISO

Kalendarz

  Listopad 2020 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30