Dziś jest: Poniedziałek 30 listopada 2020, imieniny: Andrzeja i Konstantego

2014-03-25 12:28:18

Budowa placu zabaw w Parlinie

 

W kwietniu 2013 r. Gmina Stara Dąbrowa przeprowadziła operację „Budowa Placu Zabaw w miejscowości Parlino Gmina Stara Dąbrowa” w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju”  odpowiadająca warunkom przyznania pomocy w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” na obszarze LRS. 

W ramach działań zaprojektowano Plac Zabaw, zakupiono wyposażenie oraz zakupiono nasadzenie krzewów ozdobnych. W skład urządzeń zamontowanych wchodzą zestaw sprawnościowy, bujaki rower i żaba, słupek wspinaczkowy, piaskownica, drewniana gra kółko krzyżyk, tablica do malowania, karuzela, lokomotywa z wagonem oraz huśtawki również z siedziskami dla młodszych dzieci, a także ławki.

Plac zabaw usytuowano przy Świetlicy Wiejskiej w malowniczym otoczeniu parku przy jeziorze. To położenie niewątpliwie wpłynie na wzbogacenie oferty rekreacyjnej dla mieszkańców wsi..

Z placu zabaw korzystają mieszkańcy Parlina dzieci i młodzież oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Parlinie. Na nowo otwartym placu odbył się festyn szkolny z udziałem szkoły z terenu gminy Marianowo oraz impreza sołecka z okazji Dnia Dziecka dla dzieci z Parlina. Plac zabaw ponadto jest miejscem spotkań i integracji mieszkańców, przyczynił się do podniesienia aktywności społecznej (nauczycieli, rady sołeckiej i mieszkańców) i kulturalnej (uroczystości i festyny szkolne), sportowej (poszerzył infrastrukturę dla korzystania przez uczniów szkoły) oraz wpłynął na lepsze wykorzystanie walorów przyrodniczo krajobrazowych. + dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:
Weryfikacja:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zawartych z formularzu, dla potrzeb niezbędnych do publikacji komentarza - zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. "O ochronie danych osobowych" (Dz. U. z 2016 r. poz. 922). Kierownik jednostki jest procesorem danych osobowych.

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Czytaj również

Obsługa techniczna
ALFA TV

Szukaj

Biuletyn Informacji PublicznejElektroniczne Biuro Obsługi Interesantaelektroniczny samorząd

System RadaLokalne Centrum CertyfikacjiDziennki UstawMonitor Polskie - Wrota Powiat Stargardzki

ISO

Kalendarz

  Listopad 2020 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30