Dziś jest: Wtorek 01 grudnia 2020, imieniny: Natalii i Eligiusza

2014-06-04 13:58:01

"Warsztaty kulinarne wraz z wyposażeniem świetlicy w miejscowości Krzywnica jako przykład spędzania wolnego czasu na obszarze LGD"

 

 

 

 „Warsztaty kulinarne wraz z wyposażeniem świetlicy w miejscowości Krzywnica jako przykład spędzania wolnego czasu na obszarze LGD”

W maju 2014 roku Gmina Stara Dąbrowa w Świetlicy Wiejskiej w miejscowości Kicko zrealizowała operację w ramach której doposażono kuchnię oraz przeprowadzono warsztaty kulinarne dla mieszkańców sołectwa. W ramach operacji zakupiono szafę trzydrzwiową na naczynia, zmywarkę, chłodziarko-zamrażarkę, okap, maszynkę do mięsa, robot kuchenny naczynia i narzędzia kuchenne do przygotowywania poczęstunków i zastawę stołową do podawania poczęstunków na 50 osób. Warsztaty kulinarne wraz produktami spożywczymi niezbędnymi do przygotowania przykładowych potraw i dekoracji przeprowadziła p. Bożena Szymczyk nauczyciel, technolog żywienia, egzaminator OKE w kierunkach: technik żywienia i gospodarstwa domowego, kucharz małej gastronomii. Wykładowca i instruktor wielu kursów i szkoleń o tematyce kulinarnej. Warsztaty w Krzywnicy obejmowały trzy 4 godzinne spotkania, w których uczestniczyło 15 osób – mieszkanek sołectwa Krzywnica. Tematami warsztatów były: przygotowanie i podanie dwudaniowego obiadu świątecznego, przygotowanie spotkania przy kawie w tym pieczenie tortu i rogalików, dekorowanie stołów świątecznych oraz przygotowanie kart menu. Warsztaty przyczyniły się do promocji produktów,  potraw i zwyczajów regionalnych oraz zdrowego żywienia. Warsztaty spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców. W większości udział wzięły członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Krzywnicy, była to dla nich okazja do spotkania i wspólnego działania. Potrawy przygotowywano razem na podstawie receptur, przy tej okazji panie wymieniały się swoimi doświadczeniami. Osoby, które uczestniczył w warsztatach bardzo pozytywnie oceniły takie zajęcia na świetlicy, jak również korzyści z zakupionego wyposażenie, zdaniem ich spełni swoją funkcję na wielu imprezach. Do tego czasu społeczność Krzywnicy bardzo odczuła brak naczyń i zastawy, byli organizatorami wielu imprez dla swoich mieszkańców, do przygotowania których byli zmuszeni do wypożyczania naczyń z innych świetlic i Gminnego Centrum Kultury w Starej Dąbrowie. Świetlica Wiejska została już wyposażona w niezbędne narzędzia więc może teraz służyć mieszkańców w większym zakresie, w celu organizacji lokalnych imprez oraz innym formom spędzania wolnego czasu i integracji mieszkańców. Realizacja operacji przyniosła już planowane cele, a przede wszystkim zauważalne podniesienie aktywności społeczności Krzywnicy i zacieśnienie więzi społecznych. W planach są kolejne warsztaty dla młodzieży i dzieci z wykorzystaniem zakupionego wyposażenia i nabytego podczas warsztatów kulinarnych doświadczenia.

 FOTO>>>>>>>

 + dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:
Weryfikacja:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zawartych z formularzu, dla potrzeb niezbędnych do publikacji komentarza - zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. "O ochronie danych osobowych" (Dz. U. z 2016 r. poz. 922). Kierownik jednostki jest procesorem danych osobowych.

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Czytaj również

Obsługa techniczna
ALFA TV

Szukaj

Biuletyn Informacji PublicznejElektroniczne Biuro Obsługi Interesantaelektroniczny samorząd

System RadaLokalne Centrum CertyfikacjiDziennki UstawMonitor Polskie - Wrota Powiat Stargardzki

ISO

Kalendarz

  Grudzień 2020 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31