Dziś jest: Wtorek 01 grudnia 2020, imieniny: Natalii i Eligiusza

2014-06-05 15:10:49

POLSKA BIEGA - TRZYMAJ FORMĘ

                  POLSKA BIEGA - TRZYMAJ  FORMĘ !!!

              Pod takim hasłem 27 maja 2014 r. w Gimnazjum Publicznym im. Noblistów Polskich w Starej Dąbrowie minął dzień promocji zdrowia. Już po raz kolejny nasza społeczność uczniowska zaangażowała się w akcję, która ma na celu popularyzację zdrowego trybu życia, a przebiegała ona w dwóch etapach. Pierwszy etap- edukacyjny polegał na przygotowaniu i zaprezentowaniu projektu pt. Zdrowy tryb życia. Dzięki zaangażowaniu uczniów  w przygotowanie projektu edukacyjnego dowiedzieliśmy się , jak istotne dla naszego zdrowia są aspekty prawidłowego odżywiania. czyli miniporadnik  zdrowia. Koordynatorem i współtwórcą projektu była pani Ewa Babula- nauczycielka biologii i chemii w naszej szkole. Drugi etap- pod hasłem Polska Biega w tym roku przebiegał pod honorowym patronatem Stanisława Wagnera, notabene patronem kompleksu sportowego Orlik w Starej Dąbrowie. Coroczny bieg - ścieżkami Starej Dąbrowy - cieszy się zawsze dużą popularnością wśród uczniów. Nigdy nie zawodzą uczniowie szkół podstawowych naszej gminy z Chlebówka i Parlina. Nie zawiedli seniorzy- pan dyrektor naszego gimnazjum - Mirosław Kaja i nauczyciel wychowania fizycznego- pan Marcin Dubaniewicz. Wszyscy startujący udowodnili, że pokonanie dystansu 3 km we właściwym dla siebie tempie, to przyjemny sposób na przezwyciężenie  swoich słabości i satysfakcja z dotarcia do mety. Wygrali wszyscy, a niektórzy  wykazali się mistrzostwem i im należą się szczególne gratulacje.

W kategorii szkół podstawowych , w grupie dziewcząt  I miejsce zajęła- Janas Paulina –(Chlebówko)                                             II miejsce- Bratos  Natalia  (Parlino),  III miejsce – Stasiak Katarzyna (Chlebówko).

 W kategorii  chłopców  I miejsce zajął: Gajos Dawid (Chlebówko),  II m-ce – Smolec Marcel (Chlebówko)  III m-ce - Ptasiński Mateusz (Chlebówko).

W  kategorii gimnazjum, w grupie dziewcząt  I miejsce zajęła: Ciach Anna,  II m-ce – Skubik Małgorzata, III m-ce – Majdzińska Kornelia.                                                                                                       W  grupie chłopców  I miejsce zajął:  Fadecki Karol, II m-ce  Wojda Norbert, III m-ce – Wysocki Michał.

Aktywni "duchem", czyli czuwający nad bezpieczeństwem biegu na całej trasie, czyli nauczyciele naszego gimnazjum, w miłym towarzystwie pana Stanisława Wagnera i pana Mieczysława Włodarczyka- Wójta Gminy Stara Dąbrowa dopingowali biegaczom. Nie zawiedli funkcjonariusze policji, dzięki nim trasa biegu była bezpieczna, a startujący mogli swobodnie walczyć o zwycięstwo. Pogoda dopisała, humory również, czyli imprezę zaliczyć należy do udanych. Na taką samą, a może i lepszą zapraszamy za rok. O jej powodzeniu zadecydowali: dyrektor szkoły  M. Kaja, E. Babula, M. Dubaniewicz, E. Najmrodzka, A. Lesiak, A. Jaźwińska, T. Urbański i... wszyscy ci, którzy zaangażowali się w organizację i przebieg tego "szczególnego- zdrowego" dnia. 

FOTO>>>>>>>>+ dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:
Weryfikacja:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zawartych z formularzu, dla potrzeb niezbędnych do publikacji komentarza - zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. "O ochronie danych osobowych" (Dz. U. z 2016 r. poz. 922). Kierownik jednostki jest procesorem danych osobowych.

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Czytaj również

Obsługa techniczna
ALFA TV

Szukaj

Biuletyn Informacji PublicznejElektroniczne Biuro Obsługi Interesantaelektroniczny samorząd

System RadaLokalne Centrum CertyfikacjiDziennki UstawMonitor Polskie - Wrota Powiat Stargardzki

ISO

Kalendarz

  Grudzień 2020 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31