Dziś jest: Wtorek 11 maja 2021, imieniny: Franciszka i Jakuba

2014-09-18 08:14:09

Dożynki 2014 r.

W dniu 6 września 2014 r. w Gminie Stara Dąbrowa odbyła się Impreza w ramach operacji pt.:

„Organizacja Dożynek 2014 - imprezy kulturalno-integracyjnej w miejscowości Nowa Dąbrowa

współfinansowana przez Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w Obszary Wiejskie Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju”, objętego PROW na lata 2007-2013 Instytucja zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Dożynkową w Kościele w Nowej Dąbrowie koncelebrowaną przez Ks. Micjała Jaskowskiego Proboszcza Parafii w Starej Dąbrowie, następnie Korowód Wieńców Dożynkowych prowadzony przez Kapelę Ludową z Łęczycy udał się na boisko gminne w Nowej Dąbrowie, przechodził ulicą przepięknie udekorowanej przez mieszkańców miejscowości. Niosący chleb dożynkowy Starosta Andrzej Bejenka z Nowej Dąbrowy  i Starościna Krystyna Kazimierczak ze Starej Dąbrowy reprezentowali środowisko rolników z terenu gminy. W barwnym pochodzie licznie wzięły udział reprezentacje sołectw gminy Stara Dąbrowa niosące Wieńce Dożynkowe. Korowodowi towarzyszyła eskorta Motocyklistów Motofanatyk. Dwanaście oryginalnych wieńców złożono pod sceną. Wójt Gminy Stara Dąbrowa Pan Mieczysław Włodarczyk przyjął od Rolników chleb,  przywitał wszystkich przybyłych następnie dokonał symbolicznego podziału chleba dożynkowego. Występ niezastąpionej Kapeli Ludowej z Łęczycy wprowadził uczestników w folklorystyczny klimat tradycyjnego święta plonów utworami dziękczynnymi za pracę i plony, a także wychwalające walory lokalne gminy i polskiej wsi.

Najmłodsze dzieci i ich rodzice bawiły się z animatorami zabaw, wśród atrakcji były między innymi konkursy z nagrodami, dmuchany Happy Hop, warsztaty bańkowe, maskotka Kubusia Puchatka i Tygryska. Starsze dzieciaki jeździły na gokardach.  Natomiast wszystkie dzieci mogły korzystać z dużych urządzeń rekreacyjnych Dmuchanego Zamku do skakania i Zjeżdżalni – usługa współfinansowana przez Program Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wszystkie atrakcje były bezpłatne. W tym czasie wszyscy mogli skorzystać z oferty gastronomicznej i darmowego poczęstunku, można było skosztować zupę gulaszową i bigos przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich ze Starej Dąbrowy i obejrzeć rękodzieło wykonane przez Panią Irenę Sadowską z Krzywnicy. Około godziny 17:00 nastąpiło Rozstrzygnięcie Konkursu na Najładniejszy Wieniec – wyboru dokonano demokratycznie przez samych uczestników z pomocą Kapituły Sędziowskiej w składzie przedstawicieli PIP, ANR, ARiMR. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, każdemu sołectwu wręczono Bon Towarowy na zakup krzewów w Szkółce Fischer w Sokolnikach ufundowany przez Szkółkę i Gminę Stara Dąbrowa. Trzy główne nagrody finansowe ufundowane zostały przez Gminę Stara Dąbrowa. I miejsce zajął wieniec wykonany przez sołectwo Nowa Dąbrowa, II miejsce zajęła Łęczyca, III miejsce zdobyła Stara Dąbrowa. Wieńce choć różniły się poziomem artystycznym to wszystkie zachwyciły swoją oryginalnością.

Następnie ogłoszono wyniki konkursu plastycznego pod patronatem Państwowej Inspekcji Pracy Okręgowego Inspektora  w Szczecinie „Zagrożenia na wsi widziane oczami dziecka”, wręczono nagrody dla dzieci ze świetlic oraz dyplomy dla opiekunów świetlic pod kierunkiem których dzieci wykonały makietę konkursową. Zwycięską pracę plastyczną makietę miejscowości Krzywnica można było obejrzeć na stoisku PIP na dożynkach.

Konferansjer zabawiał uczestników zabawnymi konkursami dla dorosłych, a scena przygotowywała się do koncertów. Jako pierwszy wystąpił Tomasz Staniszewski utalentowany akordeonista wywodzący się z terenu gminy. O godz. 18:30 przywitano znany zespół PANAMA z Gorzowa, który bawił publiczność energetyczną muzyką i żywiołowym wokalem solistki Pani Alicji - usługa współfinansowana przez Program Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Kolejny koncert to pozostający w klimacie południowoamerykańskim występ Zespołu Grupo Costa wraz z Tancerkami Stars Revue - usługa współfinansowana przez Program Rozwoju Obszarów Wiejskich. Najwytrwalszych uczestników imprezy do godziny 3:00 bawił DJ FAFIQ.

 

Organizatorzy dziękują:

 

- Wolontariuszom.

- Pani Sołtys Wioletcie Pawlikowskiej oraz Mieszkańcom Nowej Dąbrowy za oryginalne udekorowanie miejscowości i zaangażowanie przy organizacji, za przygotowanie i prowadzenie kawiarenki oraz upieczenie ciast.

- Jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych z Nowej Dąbrowy, Starej Dąbrowy i Parlina za zabezpieczenie porządkowo-informacyjne i medyczne dożynek i wszystkich innych imprez, za dostarczanie „gorących wrażeń” na pokazach i zawodach pożarniczych.

- Kołu Gospodyń ze Starej Dąbrowy Paniom Mieczysławie  Klein i Danucie Bilskiej za gulaszówkę, bigosik i wieloletnią „smaczną działalność”.

- Kołu Gospodyń z Krzywnicy a w szczególności niezastąpionej i niezawodnej Pani Irenie Sadowskiej za wystawę rękodzieła, promocję gminy i „ubarwianie wszystkich świąt”.

- Panom Zbigniewowi Łuczyńskiemu i Tomaszowi Stawskiemu za

dostarczenie słomy do dekoracji.

- Panu Zbigniewowi Sikora za prace w przygotowaniu miejsca imprezy.

- Klubowi MOTOFANATYK za uatrakcyjnienie imprezy swoją obecnością.

- Wszystkim którzy udzielili pomocy organizatorom.

- Sponsorom Gminnych Dożynek 2014 w Nowej Dąbrowie:

ROLPOL Sp. z o.o. w Łęczynie

Eugeniusz Dyba "STYL-BUS" Przewozy Autobusem

MPGK Stargard

Eugeniusz Przychoćko – Zakład Usług Budowlano Inwestycyjnych

„GUMALIT HAAS” Zakład Produkcyjny w Parlinie

 „Fischer” Szkółka Drzewiarska w Sokolnikach

Zakład Zagospodarowania Odpadów w Stargardzie

Jerzy Kielan - Zakład Usług Geodezyjnych „AZYMUT”

 „AGROCHLEB” Sp. z o. o  Chlebówko

Agata Prabucka - Biuro Projektów Chlebówko „PRZESTRZEŃ”

BONO FUR FARM Ferma Norek w Nowej Dąbrowie

Tadeusz Błaszczyk - PPHU

PYRZYCKO-STARGARDZKI BANK SPÓŁDZIELCZY W PYRZYCACH

TOMIMPEX ROBOTY ZIEMNE Sp. z o.o.

"ENDIBUD" Andrzej Łodyga Nowa Dąbrowa

"KOBA" Tomasz Krajcer Dzwonowo

Wodociągi Zachodniopomorskie Sp. z o. o Goleniów

EKO III Sp. z o. o.

„AGRO-SKŁAD” Szymon Nowakowski Zaopatrzenie Rolnictwa MASZEWO

Christophe Rożnowski

"AGROSTOR" Storkówko

Okręgowa Inspekcja Pracy w Szczecinie

Zbigniew Łuczyński

Agencja Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa

 

 

  przeglądaj>>>>>+ dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:
Weryfikacja:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zawartych z formularzu, dla potrzeb niezbędnych do publikacji komentarza - zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. "O ochronie danych osobowych" (Dz. U. z 2016 r. poz. 922). Kierownik jednostki jest procesorem danych osobowych.

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Czytaj również

Obsługa techniczna
ALFA TV

Szukaj

Biuletyn Informacji PublicznejElektroniczne Biuro Obsługi Interesantaelektroniczny samorząd

System RadaLokalne Centrum CertyfikacjiDziennki UstawMonitor Polskie - Wrota Powiat Stargardzki

ISO

Kalendarz

  Maj 2021 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31