Dziś jest: Wtorek 11 maja 2021, imieniny: Franciszka i Jakuba

2008-11-04 08:30:01

Mega inwestycja w Stargardzie!

Mega inwestycja w Stargardzie!
Symbolicznym wbiciem łopat rozpoczęła się wczoraj jedna z największych inwestycji w historii Stargardu. Budowa drogi dla terenów przemysłowych na lotnisku w Kluczewie, realizowana w ramach Indykatywnego Planu Inwestycyjnego, rusza pełną parą.
Oficjalna uroczystość rozpoczynająca inwestycję odbyła się wczoraj w południe w pobliżu fabryki Bridgestone. - To największa inwestycja od kilkunastu lat realizowana przez Miasto Stargard - przyznał prezydent Stargardu Sławomir Pajor. - Bez budowy tej drogi nie moglibyśmy przedstawić kontrahentom sensownej i atrakcyjnej oferty. Mam nadzieję, że wszystkie prace związane z całym przedsięwzięciem będą realizowane bez przeszkód.
Oprócz prezydenta Sławomira Pajora, jego zastępców i pracowników Urzędu Miejskiego, na uroczystość przybyli między innymi przedstawiciele władz powiatu stargardzkiego, gminy Stargard, radni Rady Miejskiej i Rady Powiatu, szefostwo koncernu Bridgestone w Stargardzie oraz dyrektor firmy Strabag, która podjęła się wykonania całej inwestycji.

 

Inwestycja za 20 milionów

Zakres prowadzonych prac obejmie między innymi budowę drogi o szerokości 7 metrów i długości prawie 4 kilometrów, która będzie połączona z dwoma skrzyżowaniami typu rondo, ciągiem pieszo-rowerowym, kanalizacją deszczową, oświetleniem ulicznym, budową przejazdu kolejowego. Inwestycja jest elementem projektu finansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013. Jej planowany koszt to blisko 20 milionów złotych. Termin zakończenia wszystkich prac zaplanowano na 30 listopada 2009 r.

Co zyska Stargard?

Dzięki realizowanej przez Główną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad inwestycji, mającej na celu wykonanie do końca 2009 roku południowej obwodnicy Stargardu w ciągu drogi krajowej S10, oraz inwestycji drogowej realizowanej przez Miasto Stargard pod nazwą "Budowa infrastruktury drogowej dla terenów przemysłowych w Stargardzie" tereny lotniska uzyskają bezpośrednie połączenie z drogą ekspresową S10 oraz z centrum miasta. Z pewnością dzięki temu, tereny po byłym lotnisku staną się jeszcze bardziej atrakcyjne dla potencjalnych przyszłych inwestorów. Podstawę oferty inwestycyjnej Stargardu stanowią tereny po byłym lotnisku wojsk radzieckich w Kluczewie o powierzchni kilkuset hektarów. Tereny te posiadają dwie unikalne zalety, które czynią ofertę inwestycyjną Stargardu wyjątkową w skali kraju. Pierwszą jest duża ilość gruntów o niewielkiej różnicy poziomów, dzięki temu oferta inwestycyjna Stargardu wychodzi naprzeciw inwestorom planującym lokowanie projektów inwestycyjnych o powierzchni powyżej 100 hektarów. Drugą zaletę stanowi fakt, że tereny stanowiące ofertę inwestycyjną należą do Gminy - Miasta Stargard. Pozwala to uniknąć sytuacji, w której powstają komplikacje prawne uniemożliwiające potencjalnym inwestorom zakup gruntu.
D.M.+ dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:
Weryfikacja:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zawartych z formularzu, dla potrzeb niezbędnych do publikacji komentarza - zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. "O ochronie danych osobowych" (Dz. U. z 2016 r. poz. 922). Kierownik jednostki jest procesorem danych osobowych.

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Czytaj również

Obsługa techniczna
ALFA TV

Szukaj

Biuletyn Informacji PublicznejElektroniczne Biuro Obsługi Interesantaelektroniczny samorząd

System RadaLokalne Centrum CertyfikacjiDziennki UstawMonitor Polskie - Wrota Powiat Stargardzki

ISO

Kalendarz

  Maj 2021 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31