Dziś jest: Wtorek 11 maja 2021, imieniny: Franciszka i Jakuba

2008-11-24 23:09:50

Święto odzyskania niepodległości

Święto odzyskania niepodległości przez Polskę obchodzone było w naszym kraju w różny sposób. W Gminnym Centrum Kultury w Starej Dąbrowie właśnie w tym dniu – 11 listopada, zorganizowano uroczystość z okazji 90. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorami imprezy był Urząd Gminy w Starej Dąbrowie oraz Gminne Centrum Kultury. Wójt Gminy Mieczysław Włodarczyk z tej okazji zaprosił wszystkich seniorów gminy Stara Dąbrowa na wspólną  uroczystość. Przybyło na nią około 120 zaproszonych gości.

O godzinie 13.00 rozpoczął się uroczysty apel przygotowany przez  młodzież Publicznego Gimnazjum w Starej Dąbrowie. Program artystyczny przygotowali członkowie koła recytatorskiego „Bohema” oraz przedstawiciele chóru szkolnego „Wesoła Nowina”. Program był bardzo wzruszający. Niejednemu seniorowi łza zakręciła się w oku. A odśpiewany hymn państwowy oraz inne pieśni patriotyczne dodawały rangi uroczystości.

 Dla seniorów tradycyjne „Sto lat” odśpiewały licealistki z naszej Gminy - Patrycja Matysiak oraz Agnieszka Bodek, które uczęszczały na zajęcia wokalne w Gminnym Centrum Kultury w Starej Dąbrowie oraz uczyły się śpiewu od Tomasza Urbańskiego.

W tym dniu swój występ dała również Kapela z Łęczycy, która śpiewała takie utwory, że niejednego seniora porywała do tańca.

Koło Gospodyń Wiejskich ze Starej Dąbrowy przygotowało dla wszystkich wyśmienity poczęstunek, podczas którego zarówno seniorzy, jak i inni mogli miło i przyjemnie spędzić czas. To był czas wyjątkowy, czas wspomnień, refleksji, ale też czas spędzony w miłym    i przyjaznym miejscu ze wspaniałymi ludźmi.

                                      

                                zdjecia z tego spotkania+ dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:
Weryfikacja:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zawartych z formularzu, dla potrzeb niezbędnych do publikacji komentarza - zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. "O ochronie danych osobowych" (Dz. U. z 2016 r. poz. 922). Kierownik jednostki jest procesorem danych osobowych.

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Czytaj również

Obsługa techniczna
ALFA TV

Szukaj

Biuletyn Informacji PublicznejElektroniczne Biuro Obsługi Interesantaelektroniczny samorząd

System RadaLokalne Centrum CertyfikacjiDziennki UstawMonitor Polskie - Wrota Powiat Stargardzki

ISO

Kalendarz

  Maj 2021 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31