Dziś jest: Poniedziałek 20 maja 2019, imieniny: Bernarda i Bazylego

2019-03-12 12:51:15

Zapraszamy na Jarmark Wielkanocny!

Tradycyjne przysmaki wielkanocne, pisanki, koszyczki, palmy oraz ozdoby świąteczne - to wszystko będzie można znaleźć na Jarmarku Wielkanocnym, który odbędzie się już 7 kwietnia w Gminnym Centrum Kultury.

 

Jarmark Wielkanocny to doskonała okazja dla wszystkich, którzy zajmują się rękodziełem użytkowym i artystycznym jak np. produkcją ozdób świątecznych, kartek, koronek, zabawek, stroików a także przyrządzaniem kulinarnych przysmaków, na zaprezentowanie swoich wyrobów szerszemu gronu odbiorców. Na odwiedzających będą czekać stoiska Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Naszej Gminy,  twórców ludowych, przedstawicieli sołectw, stowarzyszeń. Oprócz doznać smakowych, będzie również coś dla ducha. Muzycznym akcentem jarmarku będzie występ Kapeli Dutka. 

Zachęcamy również do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną, w dwóch kategoriach:

1. jajko wielkanocne

2. wieniec wielkanocny 

Celem konkursu jest rozbudzanie zainteresowania sztukami plastycznymi wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, pobudzanie aktywności twórczej, zacieśnianie więzi społecznych, szczególnie w obrębie lokalnej społecznzości, popularyzowanie oraz pogłębianie wiedzy na temat tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi, inspiracja do twórczych poszukiwań nowych forma plastycznych, wymiatana doświadczeń.

Pracę mogą zgłaszać w każej kategorii Koła Gospodyń Wiejskich oraz osoby indywidualne. 

Jak wziąć udział w konkursie?

1. należy przygotować ozdobę świąteczną w jednej lub w dwóch kategoriach,

2. wypełnić formularz zgłoszeniowy (dla każdej ozdoby osobno) który znajdują się tutaj.,

3. dostarczyć ozdobę lub ozdoby wraz z fomularzami zgłoszeniowymi do dnia 5 kwietnia do godziny 12:00 do Gminnego Centrum Kultury.

Regulamin konkursu znajduje się tutaj.

Jak zostaną wyłonieni laureaci?

Laureaci w poszczególnych kategoriach zostaną wskazani przez uczestników Jarmarku Wielkanocnego. Każdy biorący udział w wydarzeniu będzie miał mozliwość oddania głosu na jedną z prac w każdej kategorii konkursowej. Każdy uczestnik może głosować tylko raz. W przypadku, gdy jedna osoba zagłosuje dwa, bądź więcej razy w danej kategorii jego głos będzie liczony tylko raz, a pozostałe głosy będą uznane za nieważne. 

Organizatorem wydarzenia jest Wójt Gminy w Starej Dąbrowie. + dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:
Weryfikacja:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zawartych z formularzu, dla potrzeb niezbędnych do publikacji komentarza - zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. "O ochronie danych osobowych" (Dz. U. z 2016 r. poz. 922). Kierownik jednostki jest procesorem danych osobowych.

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Czytaj również

Obsługa techniczna
ALFA TV

Szukaj

Biuletyn Informacji PublicznejElektroniczne Biuro Obsługi Interesantaelektroniczny samorząd

System RadaLokalne Centrum CertyfikacjiDziennki UstawMonitor Polskie - Wrota Powiat Stargardzki

ISO

Kalendarz

  Maj 2019 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31