LOGO URZĘDU GMINY STARA DĄBROWA

Zgłoszenia do udziału w debacie nad raportem o stanie Gminy Stara Dąbrowa za 2022 rok

Informujemy, iż na najbliższej sesji Rady Gminy Stara Dąbrowa, która odbędzie się 22 czerwca 2023 r., Wójt Gminy Stara Dąbrowa, zgodnie z art. 28aa ustawy o samorządzie gminnym, przedstawi Raport o stanie Gminy Stara Dąbrowa za rok 2022.

Nad przedstawionym raportem, który obejmuje podsumowanie działalności wójta w roku poprzednim, przeprowadza się debatę, w której głos zabierają radni oraz mieszkańcy gminy.

Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos w debacie winien złożyć do Przewodniczącego Rady Gminy Stara Dąbrowa, pisemne zgłoszenie poparte podpisami co najmniej 20 osób udzielających poparcia zgłaszającemu się do udziału w debacie.

Mieszkańcy są dopuszczani do głosu według kolejności otrzymania przez Przewodniczącego Rady zgłoszenia. Liczba mieszkańców mogących zabrać głos w debacie wynosi maksymalnie 15.

Zgodnie z ustawą zgłoszenia składa się najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana została sesja, podczas której ma być przedstawiany raport o stanie gminy.

Przyjmowane będą w sekretariacie Urzędu Gminy w Starej Dąbrowie, Stara Dąbrowa 20, 73-112 Stara Dąbrowa. 

Po zakończeniu debaty nad raportem, Rada Gminy Stara Dąbrowa przeprowadzi głosowanie nad udzieleniem wójtowi wotum zaufania.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności